Egyre terjed a migránsbűnözés Svédországban. A bűnbandák több városrészben átvették már az ellenőrzést a hatóságoktól. Legutóbb arról számolt be az egyik svéd csatorna, hogy Stockholm egyik kerületében migránsbandák fenyegették meg a lakosságot, és kijárási korlátozást vezettek be. Ez nem egyedüli eset, korábban Göteborgban is történt hasonló. Ezekről csak nagyon ritkán számol be a helyi sajtó – hangzott el az M1 Híradójában.
Október elején egy nő a sajtónak számolt be arról, hogy megtámadták a stockholmi metrón, egy férfi a társaitól elszakadva, szorosan mellé ült le, és fogdosta. Amikor a nő szólt, hogy menjen arrébb, a férfi elkezdte szidalmazni, majd megütötte, és közben pedig nevetett.
A nő elmondása szerint később a férfihoz három társa is csatlakozott, így egy afrikai és három arab származású fiatallal került szembe, akik elállták az útját, és ütlegelni kezdték. A nő hiába sikoltozott, senki sem segített neki, pedig a metrón rajtuk kívül többen is utaztak. A támadásban a nő súlyosan megsérült.
Stockholmból és Svédország többi részéből folyamatosan érkeznek azok a hírek, amelyek a külföldiek által elkövetett bűncselekményekről számolnak be, és arról, hogy bandák tartják rettegésben a helyieket.
A svéd TV4 beszámolója szerint Stockholm Tensta városrészében augusztus végén tűnt fel a hatóságoknak, hogy esténként alig vannak emberek az utcákon.
Kiderült, hogy a bevándorlókból álló bűnözői csoportok a lakosságot megfenyegetve kijárási tilalmat vezettek be.
Este hat után senkinek nem volt tanácsos kilépni az utcára. A területen négy gyilkosság és nyolc gyilkossági kísérlet történt ebben az időszakban. A svéd belügyminiszter, Mikael Damberg azt nyilatkozta nem is hallott az ügyekről.
Svédország más nagyvárosaiban sem jobb a helyzet. Göteborg egyes negyedeiben a hírek szerint a rendőrség helyett az illegális bevándorlókból álló Ali Khan-csoport uralja az utcákat.
Svédországba az elmúlt években több százezer bevándorló érkezett a Közel-Keletről, Közép-Ázsiából és Afrikából. Bár azóta drámaian megnőtt az erőszakos bűncselekmények száma, a sajtó és a politika is a legtöbb esetben igyekszik jelentéktelennek feltüntetni a problémákat.
Forrás: hirado.hu