Szenzációs, amit a tudósok állítanak: megtalálták Noé bárkáját
Szakértők számoltak be a történelem legnagyobb bibliai felfedezéséről.
Kutatócsoport találhatott rá Noé egykoron elveszett bárkájára. Igaz lehet tehát a Bibliában leírt történet. Ha ez bebizonyosodik minden hitelt érdemlően, az a világtörténelem legnagyobb volumenű felfedezése lehet.
Sokak szerit már most is biztosak a kutatók és a régészek a leletek valódiságában. Szerintük 99%, hogy igazuk van, és tényleg a Noé bárkájának maradványait találhatták meg.
Eredetileg Noé bárkája az Aratát hegyen feneklett meg. Ő volt az, akit Isten előre figyelmeztetett az eljövendő vég, a mindent elpusztító özönvíz érkezésére.
Isten azt is elrendelte Noénak, hogy minden állatból vigyen egy párt magával fel a bárkára, és az egész családját, hogy az emberiség túlélje az özönvíz mérhetetlen pusztítását.
A teremtő még konkrét instrukciókat is adott neki a bárka megépítésére vonatkozóan. Ezzel kapcsolatban rengeteg információnk van, így nagyjából a tudomány tudta, hogyan is nézhetett ki egykoron a bárka.
A bárka a leírások alapján 150 napon át lebegett a vízfelszínen, mire megfeneklett az Araráton.
Évszázadokon át nem találta meg senki a bárka pontos helyét. A tudományos világ mindig is kétkedve állt a legendával kapcsolatban a dolgokhoz, így a vallásos csoportok is elkezdték kétségbe vonni a történetet.
Aztán váratlanul történt valami. Egy evangélista kutatócsoport rátalált arra, amit már évszázadok óta oly sokan kerestek: Noé bárkájának maradványaira.
Az Ararát hegyen találtak rá, pontosan ott, ahol biblia is leírta, vagy legalábbis ahol a leírások alapján sejtették. Egy részét a roncsoknak korábban vulkanikus kőzetnek vélték, de mint a kutatásokból kiderült, ezek egy hajó roncsai.
Paul Zimansky régész kifejezetten a Közel-Keletre specializálódott, és rengeteg kutatást végzett azelőtt, hogy a bárkát megtalálták volna.
A bárka maradványai félig a földbe ágyazódva maradtak fenn, és a radiokarbonos vizsgálatok alapján 4.800 évesek azok a mára már félig megkövesedett dalécek, deszkák, melyek a bárkát alkotják.
„Nem 100%, hogy ez Noé bárkája, de 99%-os bizonyossággal állítjuk, hogy igen!”
A képeken jól látható, hogy a bárka kiálló része volt az, amire sokan felfigyeltek a kutatók közül, de még annál is többen voltak azok, akik vulkanikus, vagy egyéb eredetű kőzeteknek, szikláknak vélték a megkövesedett faléceket.
A hajótest belsejébe is bejutottak a kutatók, legalábbis számos olyan kép került elő, melyek erről tanúskodnak.
A kutatások során rengeteg állati ürüléket találtak, melyek szintén félig meg voltak már kövesedve, és a kormeghatározás alapján egybevágnak a bárka történetével. Rengeteg szalmát is találtak, amivel feltehetően a bárka belsejét bélelték, és azzal etették az állatokat a 150 napnyi hajózás ideje alatt.
A Leicester Egyetem kutatásai alapján készült tanulmányok szerint a bárka 70 ezer állatot volt képes befogadni, anélkül, hogy elsüllyedt volna. A megtalált bárka maradványai alapján kijelenthető, hogy ezt alátámasztani vélik a bárka adatai.
Figyelemre méltó az is, hogy rengeteg – egyesek szerint legalább 250 – kultúra tartotta nyilván a történelem során egy ősi áradás bizarr elmékét, és mára tudományos bizonyítékok is vannak arra vonatkozóan, hogy az özönvíz valóban végigsöpörhetett a bolygón.
Szintén nem elhanyagolható tény, hogy a bárka pont olyan hosszú, és olyan paraméterekkel rendelkezik, mint, ahogy azt a Biblia mondja. A faanyagon kívül vasat is használtak a felépítéshez. Alumíniumot és vasat is találtak a maradványok között. A bárkát a Nyolcak falva nevű település közelében, a Nyolcak völgyében találták meg, amely szintén bizonyíték lehet, hiszen nyolc túlélő volt a bárkában.
A mai napig azonban csak kevesen ismerik el a bárka megtalálását, holott ennek már jó ideje.
Azóta rendre előkerül időnként, hogy újabb eredményeket tudattak a közvéleménnyel a kutatók, de a mainstream régészet érdekei nem diktálják azt, hogy a bárka története hitelesítve legyen.
Érdekes, hogy a területet a török kormány is hivatalosan elismerve “Noé Bárkája Nemzeti Park”-ként emlegeti.
Minden jel arra utal tehát, hogy feltehetően valóban Noé bárkája nyugszik az Ararát-hegyen.
A tudomány remélhetőleg hamarosan véglegesen elismeri ezt a páratlan felfedezést, amikor 100%-ban bizonyossá válik minden.
Forrás: avilagtitkai