Tucker Carlson nagyon sötét jóslattal állt elő
Tucker Carlson amerikai újságíró és politikai kommentátor szerint a Telegram alapítójának, Pavel Durovnak a franciaországi letartóztatása egyfajta figyelmeztetés a cenzúrával szembeszálló online platformok számára.
Az orosz technológiai vállalkozót szombaton vették őrizetbe a párizsi Le Bourget repülőtéren, és vasárnap este áll bíróság elé. A francia hatóságok állítólag elfogatóparancsot adtak ki ellene, azzal az indokkal, hogy nem moderálja megfelelően a Telegramot, ami lehetővé teszi, hogy a bűnözők széles körben használják.
Durov nyilvánvaló vádemelésének híre aggodalmakat keltett az interneten, mivel az eset arra utal, hogy a háttérben politikai motiváció állhat.
„Pavel Durov elhagyta Oroszországot, amikor a kormány megpróbálta ellenőrizni közösségi médiavállalatát, a Telegramot. De végül nem Putyin volt az, aki letartóztatta őt, mert lehetővé tette a nyilvánosság számára a szólásszabadság gyakorlását”– írta Carlson szombaton az X-en (korábban Twitter).
„Egy nyugati ország, a Biden-kormány szövetségese és lelkes NATO-tag volt az, amelyik bezáratta őt”.
Durov letartóztatása„élő figyelmeztetés minden olyan platformtulajdonos számára, aki nem hajlandó cenzúrázni az igazságot a kormányok és a hírszerző ügynökségek parancsára”– érvelt Carlson. „A sötétség gyorsan ráborul a korábban még szabad világra”.
Carlson áprilisban ritka interjút készített Durovval, amelyben a Telegram-tulajdonos beszélt az orosz kormánnyal való nézeteltéréseiről, valamint arról a nyomásról, amellyel az Egyesült Államokban szembesült. Elmondta, hogy az amerikai kormány azt akarta, hogy az üzenetküldő szolgáltatásán egy megfigyelési „hátsó ajtót” hozzon létre, amit ő visszautasított.
Az X tulajdonosa, Elon Musk szintén elítélte a bejelentett letartóztatást.
„POV: Európában 2030 van, és kivégeznek azért, mert tetszik egy mém”– írta a hírhez fűzött kommentjében.
A Telegram 2013-ban indult, és jelenleg több mint 950 millió aktív felhasználója van havonta. Durov az oroszországi Szentpétervárról származik, de a 2010-es évek közepe óta többnyire az Egyesült Arab Emírségekben él. Francia és 2021-ben emirátusi állampolgár lett.
Pavel Durov left Russia when the government tried to control his social media company, Telegram. But in the end, it wasn’t Putin who arrested him for allowing the public to exercise free speech. It was a western country, a Biden administration ally and enthusiastic NATO member,… https://t.co/F83E9GbNHC
— Tucker Carlson (@TuckerCarlson) August 24, 2024
Figyelem! A fenti hír propagandának minősül, mivel az a mindig nagyon “demokratikus” EU-ban üldözött, betiltott és propagandistának kikiáltott Russia Today értesülései nyomán készült.
NIf