Elszólta magát a német politikus: valójában miért megy a háború Ukrajnában
Európa legnagyobb lítiumlelőhelyei a Donyeck és Luhanszk régióban vannak.
Az orosz–ukrán háború tovább folytatódik, bár a frontok beállni látszanak a kemény ukrán fagyban. Mindeközben különböző elméletek látnak napvilágot arról, hogy milyen háttérmegállapodások és egyezségek tartják életben a konfliktust, ahelyett hogy a béke felé törekednének a felek – írta meg a Magyar Nemzet.
Roderich Kiesewetter, a CDU titkosszolgálati felelőse újabb elméletet hozott nyilvánosságra a háború céljait tekintve – állítja a Junge Freiheit hetilap.
A SZAKÉRTŐ SZERINT A GEOPOLITIKAI-GAZDASÁGI SZÍNTÉREN IS VÍVOTT HÁBORÚ EGYIK OKA A DONBASZBAN TALÁLHATÓ GAZDAG LÍTIUMFORRÁS, AMELY AZ EURÓPAI UNIÓ ENERGIAPOLITIKÁJÁHOZ ELENGEDHETETLENÜL SZÜKSÉGES LENNE.
Roderich Kiesewetter, aki a CDU külpolitikai szakértője és a német titkosszolgálatokért felelős parlamenti ellenőrző bizottság elnökhelyettese, elmondta, ez egy rendkívüli gazdasági kérdés is: ha Ukrajna összeomlik, az utókövetési költségek sokkal nagyobbak lesznek, mint ha most sokkal erősebben lépnénk be. És ha Európa meg akarja valósítani az energiaátállást, akkor saját lítiumlelőhelyekre van szüksége. Európa legnagyobb lítiumlelőhelyei a Donyeck és Luhanszk régióban vannak.
A CDU politikusa rávilágított, ezért akarja őket Oroszország is, hogy függővé tegyen minket az energiaátállásban, tekintettel az elektromos motorokra. Tehát itt is teljesen más célok állnak a háttérben. És ezért van szükség a polgárok egységes erőfeszítésére, hogy a politikusainknak legyen hátterük, hogy többet tegyenek Ukrajnáért.