A család, amely korábban még a Habsburg-ház hitelezője is volt, most kivonul Ausztriából.
Ezzel lezárnak egy kétszáz éves korszakot, mely többnyire a fénykorát élte.
Az utolsó ausztriai Rothschild-birtok egy hétezer hektáros erdő volt, a vevő pedig a Prinzhorn Holding csomagológyár, amely már egész Európát behálózta. Cord Prinzhorn, a gyár tulajdonosa szintén egy patinás család feje, és az új földszerzeményt egyesíti majd egy korábban megvásárolt Rothschild birtokkal a Bloomberg értesülései szerint. Prinzhorn az erdőket hosszútávú befektetésnek látja, a nyersanyagok megújuló energiaforrásának. Célja megóvni a történelmi épületeket, fenntartani a környezetet.
De hogy is kezdődött az egész?
A 18. század elején Mayer Amschel Rothschild, aki már maga is nagy hírnévre tett szert a banki világban, szélnek eresztette fiait a világ nagyvárosaiba: Bécsbe, Párizsba, Nápolyba, Londonba és Frankfurtba, hogy jó kapcsolatokat alakítsanak ki a legnagyobb királyi családokkal abban a reményben, hogy az akkor épülő vasútvonalat üzleti szempontból ki tudják használni.
Salomon Rothschild 1815-től be is fektetett vasutakba és vasbányákba, nemsokára pedig a legnagyobb földbirtokos lett a Habsburg Birodalomban. A New York-i Central Parknál hússzor nagyobb erdőséget, amely most a Prinzhorn családhoz került, Salomon unokája, Albert von Rothschild vette még 1875-ben, őt egyébként 1910-ben Európa leggazdagabb emberévé választották.
Később a család szerencséje megfordult. Az 1929-33-as gazdasági válság őket is utolérte, csődbe ment a Creditansalt nevű bankjuk, amelyet az államnak kellett átvennie. Később, a háború idején, a németek betörésekor jelentős területeket és vagyont veszítettek. A szóban forgó erdő is csak a második világháború után került vissza a tulajdonukba.
Az utolsó Rothschild-leszármazott, aki Ausztriában dolgozott, Geoffrey Hoguet volt, aki a Creditansaltban tevékenykedett. A bankot az osztrák UniCredit Bank vásárolta meg 2014-ben.
https://maivilag.com/2019/01/a-rothschild-uralom-250-ev-utan-veget-er/