Európa

Zelenszkij: Amerikának és Európának tárgyalóasztalhoz kell ülnie

Hirdetés
Zelenszkij azt akarja, hogy Európa részt vegyen az Oroszországgal folytatott béketárgyalásokon

Amerikának és Európának tárgyalóasztalhoz kell ülnie az Oroszországgal folytatandó béketárgyalásokon, Ukrajnának az EU-hoz hasonlóan erős pozícióból kell megkezdenie a tárgyalásokat, márpedig Európa ereje az egységben rejlik – jelentette ki csütörtökön Volodimir Zelenszkij elnök a Telegram-csatornáján, számolt be az rbc.ua hírportál alapján a karpatalja.info.

 

A jelentés szerint Zelenszkij elmondta: „Összehangolt munkára van szükségünk a tartós béke érdekében, nem csak a harcok felfüggesztésére, amellyel Putyin időt akar nyerni. Valódi, stabil és garantált békére kell rákényszerítenünk Moszkvát.”

Az elnök szerint mindenki tudja, hogy Donald Trump újonnan megválasztott amerikai elnök beiktatása után fokozni fogja a háború befejezését célzó erőfeszítéseket. És akkor minden azon múlik, hogy Európa erős, egységes hangon támogatja-e őt – tette hozzá.

Az államfő úgy vélte, hogy Ukrajna számára fontos az együttműködés. Kína, India, Szaúd-Arábia, Brazília és más globális déli partnerek nemcsak Ukrajna területi integritását tartják tiszteletben, hanem szükség esetén Oroszországra is gyakorolnák a befolyásukat – mutatott rá. „Arra kérjük Európát, hogy fordítson nagyobb figyelmet ezeknek az országoknak a szerepére, mivel Oroszországot a területi integritás elveinek tiszteletben tartására késztethetik, ami megfelel a saját érdekeiknek és hozzájárul a béke eléréséhez” – mondta.

Hirdetés

Az elnök véleménye szerint Európa és Amerika képes véget vetni a háborúnak, és elérni az igazságos és megbízható békét. Ahhoz azonban, hogy az Egyesült Államok maximális nyomást gyakoroljon, Európának egyértelmű álláspontot kell felvennie.

Zelenszkij hét példát hozott arra, hogy Oroszország mitől fogja felismerni a béke szükségességét:

  • először: geopolitikai egyértelműség Ukrajna és Európa számára – Ukrajna felkérése a NATO-ba;
  • másodszor: egyértelmű előrelépés Ukrajna uniós tagságának kérdésében;
  • harmadszor: védelmünk megerősítése a beígért fegyverekkel és légvédelmi rendszerekkel, valamint a dandárok sürgős felszerelése;
  • negyedszer: a fegyvergyártásba történő beruházások növelése Ukrajnában és Európában a kapacitásépítés érdekében;
  • ötödször: az Oroszország elleni szankciók megőrzése és megerősítése a teljes, hosszú távú béke létrejöttéig;
  • hatodszor: a befagyasztott orosz eszközök aktívabb felhasználása a béketörekvések támogatására;
  • hetedszer: társadalmi stabilitás – segítség Ukrajnának az iskolák, kórházak, energetikai infrastruktúra újjáépítésében a normális élet biztosítása érdekében. Ez az orosz háború kudarcának bizonyítéka.

Magyar Hírlap

Hirdetés

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!