Az USA háborúra készül Oroszország és Kína ellen?
Christine Wormuth, az amerikai hadsereg egyik magasrangú hivatalnoka az Associated Press-nek adott intejújában azt mondta, hogy a csapatok speciális tréninget folytatnak Kaliforniában, hogy készek legyenek a háborúra.
Wormuth még azt is elmondta, hogy a Fort Irwin National Training Center-ben, a Mojave sivatagban oroszul tanítják a katonákat.
Az Associated Press szerint az amerikai hadsereg arra használja fel az ukrajnai konfliktust, hogy „felkészüljön a jövőbeni harcokra olyan jelentős ellenféllel, mint Oroszország vagy Kína”.
A New York-i székhelyű hírügynökség szombaton arról számolt be, hogy az amerikai hadsereg olyan környezetben edz, ahol szimulálják az ukrajnai háború körülményeit. Az e havi kaliforniai háborús játék célja az Oroszország vagy Kína elleni jövőbeni háborúkra való felkészülés – közölte a hírügynökség.
A jelentés szerint a Mojave-sivatagban található Fort Irwin Nemzeti Kiképző Központ gyakorlatában részt vevő szereplők oroszul beszélnek. A 2. dandár 1. lovashadosztályának körülbelül 4500 katonája áll szemben a kitalált „devoni” erőkkel – a gyakorlat látszólagos kiállása az oroszok számára –, akik Ujen kitalált városát irányítják.
Az ellenség rakétákat és rakétákat lő ki a gyakorlaton, miközben kifinomult dezinformációs kampányt alkalmaz, hogy „hamis vádakat” emeljen az amerikai csapatok ellen. A jelentés szerint a résztvevők „készen állnak a telefonjukkal, hogy gyorsan filmezzenek és közzétegyenek a közösségi médiában”.
„Azt hiszem, jelenleg az egész hadsereg valóban azt nézi, hogy mi történik Ukrajnában, és megpróbál levonni a tanulságokat” – mondta Christine Wormuth hadseregtitkár az AP-nak. „Az orosz-ukrán tapasztalat nagyon jól mutatja hadseregünk számára, hogy mennyire fontos lesz az információs terület.”
Február 24-én Oroszország „különleges hadműveletet” kezdett Ukrajna Donbász régiójában, hogy megvédje az ott „népirtásnak” kitett embereket a kormányerők ellen, hangsúlyozva, hogy Moszkva „nem tervezi Ukrajna területeinek megszállását”.
Joe Biden amerikai elnök „provokálatlan és indokolatlan támadásnak” nevezte az orosz akciót, az amerikai média pedig az európai állam elleni legnagyobb támadásnak minősítette a második világháború óta.
Oroszország és Ukrajna többször is vádolta egymást dezinformáció terjesztésével. Mindeközben az amerikai hírszerzés elismerte, hogy saját információi a helyzetről nem voltak „szilárdak”.
Ukrajna háború az Egyesült Államok Oroszországgal és Kínával vívott háborújának „próbája”.
Az AP jelentését kommentálva Don DeBar amerikai újságíró azt mondta: „Lényegében a 3. világháború főpróbáját nézzük. Talán ez a nyitó felvonás. az Egyesült Államok háborúja Oroszországgal, ahol a költségeket ukrán életekkel és infrastruktúrával fizetik, a bevétel pedig az amerikai fegyvergyártóknak és -vállalkozóknak hullik.”
„Az Egyesült Államok nem háborúzik olyan hősies módon, ahogy azt a hollywood-i filmek ábrázolják. A valóságban ez játszótéri szempontból gyáva módon történik” – tette hozzá.
„Az USA először éhezteti, elszigeteli és más módon legyengíti „az ellenséget”, majd támad, amikor az ellenállás szinte lehetetlen.
„Az Egyesült Államok folyamatosan azon pozícióba került, hogy felvegye Oroszország invázióját és meghódítását, amelyet Hitler részletezett első nyilvános írása óta 1924-ben, egészen a Barbarossa-hadművelet alatti előrenyomulás csúcsáig a moszkvai csatában, 1941 decemberében és 1942 januárjában. a közelmúltbeli fehéroroszországi és kazahsztáni puccskísérlet sikerrel járt, az USA/NATO pozíciói földrajzilag nagyon közel álltak volna ehhez a ponthoz. Stratégiai értékét tekintve a helyzet még kedvezőbb lett volna az USA/NATO erői számára, tekintettel a modern fegyverzet viszonylagos kifinomultságára a nácikhoz képest az 1940-es években. Azok az emberek, akik az Egyesült Államok politikáját folytatják, mint Hitler előttük, Oroszországot a következő Afrikának tekintik – egy szilvát, amelyet el kell venni és fel kell falni, és az embereket arra kell használni, hogy munkaerőt biztosítsanak ennek a gyümölcsnek a leszedéséhez.
„Robert Hare, a pszichológus, aki megalkotta a Pszichopátia Ellenőrzőlistát (PCL-R), azt mondta, hogy a szociopátiában szenvedőknek kevés az empátiája, és szokásuk, hogy racionalizálják cselekedeteiket. De azt mondta, hogy tudják, mi a különbség a jó és a rossz között” – mondta az elemző.
„Hare szerint ezzel szemben a pszichopátiában szenvedők számára nincs erkölcsi vagy empátiás érzés” – mondta.