Világ

Az FBI rajtaütést tartott Trump rezidenciáján

Hirdetés

A volt amerikai elnök szerint Mar-A-Lago üdülőhelyet szövetségi ügynökök „foglalták el”.

FBI-ügynökök hétfőn razziát tartottak Donald Trump rezidenciáján a floridai Mar-A-Lagóban, a volt amerikai elnök által politikailag motivált üldözésnek nevezett lépéssel. Bár az igazságügyi minisztérium hivatalosan még nem kommentálta az akciót, több nagy amerikai hírügynökség arról számolt be, hogy a razzia olyan titkos dokumentumokkal kapcsolatos dobozokhoz kapcsolódhatott, amelyeket Trump a Fehér Házból vitt magával, hivatkozva az ügyet  „ismerő személyekre” .

„Nemzetünk számára sötét idők járnak, mivel gyönyörű otthonomat, a floridai Palm Beach-ben található Mar-A-Lago-t jelenleg ostrom alatt tartják, rajtaütést tartanak, és FBI-ügynökök nagy csoportja elfoglalja” – mondta Trump egy kb. Hétfőn helyi idő szerint 19 órakor, hozzátéve, hogy „ilyen még soha nem történt az Egyesült Államok elnökével”.

Trump szerint a razzia „be nem jelentett” volt, és az ügynökök „még a széfembe is betörtek”. Az akciót „nem szükségesnek vagy helyénvalónak”  nevezte , és az igazságszolgáltatás „fegyverzésének” minősítette a demokraták által, akik „kétségbeesetten” nem akarják, hogy 2024-ben induljon az elnökválasztáson.

„Mi a különbség ez és a Watergate között” – tette fel a kérdést Trump a Demokrata Nemzeti Bizottság washingtoni irodájában történt 1972-es betörésre utalva. A botrány végül lemondásra kényszerítette Richard Nixon elnököt.

Hirdetés

A New York Times megerősítette, hogy az FBI rajtaütött Mar-a-Lagón, de közölte, hogy Trump nem volt ott az időben. A „kutatásra” hétfőn reggel került sor – állította az iroda névtelen forrásokra hivatkozva. Ugyanezek a források azt sugallták, hogy körülbelül 15 doboznyi anyagról van szó, köztük „sok oldalnyi titkosított dokumentumról” , amelyet Trump vitt magával, miután 2021 januárjában elhagyta a Fehér Házat. A Fehér Ház egyik tisztviselője azt mondta a CNN-nek, hogy nem értesítették a keresésről.

A volt elnök nyilatkozata ugyan nem tett említést semmilyen anyagról, de felhozta azt a tényt, hogy Hillary Clinton, mint az Egyesült Államok egykori first ladyje, „antik bútorokat és egyéb tárgyakat vitt el a Fehér Házból” , és nem indult eljárás ellene törlés miatt. több mint 30 000 e-mail, még az idézés után is.

Azzal vádolta meg az amerikai „establishmentot” – mindhárom kormányzatot, amelyet jelenleg demokraták vezetnek –, hogy gyűlöli őt, és „törvénytelenséggel, politikai üldöztetéssel” és „boszorkányüldözéssel” próbálja megállítani őt és a republikánus pártot.

A NYT cikkének egyik szerzője Maggie Haberman volt, aki korábban a nap folyamán népszerűsítette Trumpról szóló hamarosan megjelenő könyvét azzal, hogy azt állította, hogy kormányzati dokumentumokat tépett le, és lehúzta őket a WC-n, miközben elnök volt. Haberman volt az a riporter, akit „barátságos újságíróként” emlegetett Hillary Clinton 2016-os elnökválasztási kampánystábja, John Podesta csapatmenedzser e- mailjei szerint, amelyeket a WikiLeaks tett közzé.

Russia Today

Hirdetés

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!