Világ

Biden Németországot fenyegeti

Hirdetés

Ha még mindig nem érted: Németország az Egyesült Államok gyarmata. A gyarmati hatalom szenilis uralkodója most nyíltan fenyegeti Németország protektorátusát:

„ Ha Oroszország megtámadja Ukrajnát, nem lesz többé Északi Áramlat 2 ”

Joe Biden amerikai elnök ezt magyarázta Olaf Scholz német kancellárnak washingtoni látogatása során. „Álmos Joe” nyíltan azzal fenyegetőzött, hogy „véget vet” az Északi Áramlat 2-nek, ha Oroszország átlépi Ukrajna határát – írja a média.

Nyitva hagyta, hogy az Egyesült Államok miként kívánja megakadályozni a vezetékprojektet.

Sok mindent el lehet képzelni:

Hirdetés

amerikai csapatok vagy egy USA által fizetett zsoldos haderő egy titkos kommandós hadművelet során felrobbantja a vezetéket, vagy más módon használhatatlanná teszi, például kibertámadásokkal megbénítva.

Vagy azzal, hogy az USA akkora nyomás alá helyezi Németországot, hogy maguknak (kell) leállítaniuk a projektet, különben az USA is szankcionálná Németországot.

Az USA mindenesetre nagyobb eséllyel fenyegeti így Németországot, mint Oroszországot. Németországnak ezért határozottabban kell fellépnie Oroszországgal szemben, ha nem akarja azt kockáztatni, hogy a jövőben a német fűtési rendszerek hidegek maradjanak, és a németek még inkább függővé váljanak az USA-tól és folyékony gázellátásától.

Az USA szándéka egyértelmű:

egyrészt ki akarják terjeszteni hatalmukat Moszkva határain kívülre, és NATO-partnereikkel egészen az orosz határig akarnak mozdulni. Egy eljárás, amely 1962-ben, ha a jelek megfordultak, majdnem új világháborúhoz vezetett, amikor a Szovjetunió rakétákat akart Kubában állomásozni. Abban az időben az Egyesült Államok blokkolta az orosz hajók tengeri útvonalát 900 km-re Kubától (ez hosszabb, mint a Kijev és Moszkva közötti távolság).

Hirdetés

Mindenekelőtt meg akarják akadályozni az orosz gáz Európába szállítását, inkább saját cseppfolyós gázt adnak el Európának, és megakadályozzák, hogy az európaiak ellátják magukat orosz nyersanyaggal.

Beiktatási látogatása során a német kancellárnak hagynia kellett, hogy az USA egyértelműen megmutassa, ki irányítja még Berlinben. Mindenesetre nem a jelzőlámpás koalícióról van szó, ahogyan azt Scholztól is lehetett látni, aki az idős Biden előtt is tehetetlen kisiskolásnak tűnt az igazgató előtt.

Scholz elkerülte, hogy a gázvezeték bojkottjával foglalkozzon az Oroszország elleni szankciókkal, valószínűleg tudta, hogy Németországban lábon lövi magát. Mindazonáltal Scholznak nem volt más választása, mint Bidenhez csatlakozni, egységet mutatni az Egyesült Államokkal, és „együtt mondjuk ugyanazt, együtt cselekedjünk”.

Legfőbb ideje lenne, hogy Németország végre – immár 77 évvel a háború vége után – kiszabaduljon a transzatlanti megszálló hatalom fojtogatói szorításából, és ismét önálló és szuverén döntéseket hozzon – többek között azt is, hogy honnan veszi az energiáját.

napi téma

Hirdetés
Hirdetés

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!