EurópaVilág

Biden újraéleszti Ukrajna második világháborús fegyverkezési törvényét

Hirdetés

A 2022-es kölcsönbérleti törvény lehetővé teszi a Fehér Ház számára, hogy korlátlan számú fegyvert küldjön Ukrajnába.

Joe Biden elnök hétfőn aláírta a 2022-es kölcsönbérleti törvényt. A törvény, amelyet korábban a második világháború szövetségeseinek felfegyverzésére használtak, felgyorsítja az amerikai fegyverszállítmányokat Ukrajnába, és Kijevben is nagy szeretettel fogadták.

Biden a Fehér Házban aláírásakor megfogadta, hogy folytatja az ukránok felfegyverzését „hazájuk és demokráciájuk védelmében vívott harcukban”. Hozzátette, hogy „a harc ára nem olcsó, de az agressziónak való engedelmeskedés még költségesebb”.

A törvény, amely a múlt hónapban a Kongresszuson 417-10 szavazattal a Házban, a szenátusban pedig ellenvélemény nélkül elfogadott, felfüggeszti a Biden által Ukrajnának vagy „más kelet-európai országoknak” küldhető fegyverek és egyéb katonai készletek mennyiségének korlátozását, bár előírja, hogy Kijevnek utólag fizetnie kell bármiért is, amit kap.

Az e törvény értelmében küldött fegyverek elkülönülnek attól a közel 4 milliárd dolláros katonai segélytől, amelyet az Egyesült Államok már küldött Ukrajnának az orosz hadművelet februári megkezdése óta, és attól a 33 milliárd dollár értékű katonai segélytől, amelynek jóváhagyását az elnök nemrégiben kérte a Kongresszustól.

Hirdetés

Az eredeti kölcsönbérleti szerződést Franklin Delano Roosevelt elnök kötötte 1941 márciusában – kilenc hónappal azelőtt, hogy az Egyesült Államok belépett a második világháborúba –, és 1945 szeptemberére elérte az 50,1 milliárd dollárt (2022-ben 980 milliárd dollárt). Bár a szövetségesek, köztük a Szovjetunió A segélyekért az Egyesült Államok is elfogadta a bázisok bérbeadását a hadsereg számára.

Kijev azon képessége, hogy visszafizesse az Egyesült Államokat, jelenleg kérdéses, tekintve, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök nemrég havi 7 milliárd dollárt kért az Egyesült Államoktól és az EU-tól, csak azért, hogy országa életben maradjon.

Az, hogy Biden május 9-ét választotta a második világháborús aktus aláírására, valószínűleg szándékos volt, tekintve, hogy ezt a dátumot minden évben a „győzelem napjaként” ünneplik Oroszországban és számos volt szovjet országban, a fasizmus második világvégi vereségének emlékére. Háború.

Biden utalt a náci Németország vereségére a hétfői aláírási ceremónián, de nem említette a győzelem napját. Ehelyett megjegyezte, hogy 1950. május 9-én megalakult az Európai Szén- és Acélközösség, amely az Európai Unióba fog terjeszkedni.

Russia Today

Hirdetés

 

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!