Európa

A Bild megfejtette: ez történne, miután meghalt Putyin

Hirdetés

Egy német újságíró fejtette ki, hogy mit válthat ki az orosz elnök halála.

A BILD német lap orosz Telegram-oldalán jelent meg egy elemzés Julian Röpcke, a BILD rovatvezetője tollából. Röpcke arról elmélkedett, hogy mi várna Oroszországra, miután Vlagyimir Putyin valamilyen oknál fogva elhunyna.

„A szakértők gyakorlatilag lehetetlennek tartják a Putyin távozása utáni békés átmenetet [a hatalom átadását] egy új államfőnek vagy demokratikus választásokat” – írja az újságíró. Ezt annak tulajdonítja, hogy az orosz elnök maga szorított ki minden demokratát és mérsékelt ellenzékit az országból. Jelenlegi támogatói pedig valószínűleg a törvényes hatalomváltás helyett, inkább egy erőszakos küzdelembe fognak belekeveredni.

Röpcke úgy véli, hogy Szergej Sojgu védelmi miniszter, Alekszej Miller Gazprom-vezér és Jevgenyij Prigozsin, a Wagner-csoport vezére éppen erre a célra hoz létre magán katonai egységeket.

„Az FSZB, a Rosgvardia és a hadsereg is egyik vagy másik oligarcha és a rezsim befolyásos cinkosainak ellenőrzése alá kerülhet. Rendkívül valószínűtlen, hogy egy oldalra kerülnének” – véli a szakértő. „Kíméletlen hatalmi harcot” jósol Oroszországban, amely célzott merényletekben vagy polgárháborúhoz hasonló tömeges konfliktusban nyilvánulhat meg.

Hirdetés
Ezt kísérheti atomfegyverek bevetése és a terület felbomlása.

„Egy dolog világos: Putyin halálával biztosan nem lesz minden megoldva. […] Erről az orosz diktátor maga gondoskodott” – zárja Röpcke.

Az alkotmány szerint Putyin halálát követően ideiglenesen a miniszterelnök, Mihail Vlagyimirovics Misusztyin lépne a helyébe, ám három hónapon belül egy választást kéne kiírni, hogy a nép megválaszthassa az új elnököt. Bár arról hivatalos információ nincs, hogy kit szánnának Putyin helyére, azonban nagyon valószínű, hogy az ideális jelölt Szergej Sojgu jelenlegi védelmi miniszter lenne.

Feltehetőleg egy olyan utódot választanának, aki arra törekedne, hogy jelenlegi formájában maradjon fent az Oroszországi Föderáció, ahogy azt Putyin megálmodta. Sőt, a szakértő azt is megjegyezte, még az is meglehet, hogy új játékos fog feltűnni a színtéren, utalva ezzel arra, hogy korábban Putyin is így jelent meg a politikai életben. Akkor ugyanis még senki nem tudta, hogy kicsoda.

Elég szkeptikus vagyok afelől, hogy lenne bármilyen egészségi problémája; már tudnánk róla. És ha van is neki, ez nem feltétlen jelenti azt, hogy ne tudna hatalmon maradni még évekig– fejtette ki a szakértő, illetve hozzátette, eddig is különösen nehéz volt Putyin közelébe férkőzni, ami a koronavírus-járvány miatt csak még lehetetlenebbé vált, mivel próbálták mindentől megóvni az elnököt.

Oroszországban egyáltalán nem szokatlan, hogy vezetőjük egészségi állapotát hétpecsétes titokként kezelik. Erre hű példaként szolgál Leonyid Iljics Brezsnyev, az egykori Szovjetunió vezére, aki élete során több betegségben is szenvedett, ám ezekről semmit nem közöltek.  Hasonlóan titkolták Konsztantyin Usztyinovics Csernyenko szovjet vezető egészségi problémáját is.

Hirdetés

mandiner, index

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!