Világ

Irán 14 pontos tervet mutatott be

A félhivatalos iráni hírügynökség, a Tasnim szerint Irán egy 14 pontos tervet nyújtott be az Egyesült Államoknak, amely a „háború minden fronton történő befejezésére” összpontosít, beleértve Libanont is. A jelentések szerint Irán most az Egyesült Államok válaszára vár.

 

Trump ezt megerősítette a Truth Socialon: „Hamarosan áttekintem a tervet, amelyet Irán most nyújtott be nekünk, de nem tudom elképzelni, hogy elfogadható lesz, mivel még nem fizettek elég magas árat azért, amit az emberiséggel és a világgal tettek az elmúlt 47 évben.”

Az iráni parlament közel áll egy olyan törvény elfogadásához, amely korlátozná a Hormuzi-szoroson áthaladó hajók körét – jelentette szombaton az iráni állami Press TV televízió.

Ali Nikzad parlamenti alelnökre hivatkozva a Press TV arról számolt be, hogy a javasolt 14 pontos terv értelmében az izraeli hajók soha nem kapnának áthaladási engedélyt. Az „ellenséges országok” – valószínűleg az Egyesült Államokra utalva – hajóinak háborús jóvátételt kellene fizetniük az áthaladási engedély megszerzéséhez.

loading...
no_div: false });
error: Content is protected !!