Európa

Kiknek és miért állt érdekében eltávolítani Sebastian Kurz-ot?

Hirdetés

Sokakban gyanút ébreszt a volt kancellár körül kipattintott botrány, majd a hirtelen jött lemondása.

 

De mi is történt a szomszédok jóképű kancellárjával?

Mint ismert 2021. októberében házkutatást tartottak a volt kancellárnál, a vád hűtlen kezelés, megvesztegetés és kenőpénz elfogadása, valamint manipulált közvélemény-kutatási adatok nyilvánosságra hozatala közpénzen. Kurz mindent tagadott, és október 9-én reggel még úgy nyilatkozott, hogy nem mond le, de ezt még azon a napon délután mégis megtette. Azóta mentelmi jogától is megfosztották.

A vádak hirtelen, a semmiből  jöttek, mondhatni derült égből villámcsapás, ami jogosan veti fel a kérdést: kinek állt az útjában?

Hirdetés

Kurz az elmúlt években többször bírálta az Európai Uniót különböző témakörökben.

Az elmúlt években tapasztalt tömeges migrációval az antiszemitizmus és a homo­fóbia is megérkezett Európába – mondta Sebastian Kurz egy interjúban. Az osztrák kancellár szerint az uniónak minél hamarabb lépéseket kell tennie, hogy ne indulja­nak el újabb menekülthullámok Afganisztánból a kontinens felé.

Az iszlamizmus terjedése is aggasztotta Kurzot, mint fogalmazott: „nem akarom ezt a beteg ideológiát Európába behozni”. Kurz régóta kompromisszummentes álláspontot képvisel a migrációval kapcsolatban. Nemrégiben bejelentette, hogy Ausztria többé nem fogad be Afganisztánból érkező migránsokat. Azzal érvelt, hogy 2015 óta országa „aránytalanul magas” számú migránst fogadott be.

Többek között szóvá tette a tagállamok kettős mércével való megítélését is.

Egy 2019-es – a Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ)-nak adott – interjúban a „helyenként meglévő nyugati arroganciáról” beszélt a kelet-európaiakkal szemben. Európa-ellenes gondolkodásmód nemcsak Kelet-Európában, hanem nyugaton is előfordul – mondta akkor, nyíltan kiállva Magyarország és Lengyelország mellett.

Hirdetés

Másképp gondolkodott a járványról is.

Bár a kancellár úgy látta, hogy az oltás hatékony, és minél több embert oltanak be, annál jobban tudnak megküzdeni a vírussal, ennek ellenére úgy nyilatkozott: Ezek az intézkedések nem azt jelentik, hogy nem lesz több hullám. Lesz negyedik hullám, ötödik és még egy hatodik is. A vírus nem fog eltűnni” – hangoztatta. Majd hozzátette még, hogy „meg kell tanulnunk együtt élni a vírussal.”

Hivatali ideje alatt nem esett szó az oltás kötelező tételéről.

Ezzel szemben az új kancellár országos lezárást rendelt el és Európában elsőként tette kötelezővé a védőoltásokat.

Alexander Schallenberg kancellár szerint hónapok teltek el, de így sem tudtak mindenkit meggyőzni az oltás fontosságáról. Az osztrák kancellár szerint ugyan nőtt az oltási hajlandóság, de mégsem elégséges mértékben.

Hirdetés
Hirdetés

 

Pearl

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!