Itthon

Mától óri­ási vál­to­zá­sok jön­nek – VÉGRE!

Hirdetés

Mától az egész or­szág­ban tilos az utcán lakni.

Van­nak, akik attól tar­ta­nak, hogy az életbe lépő új sza­bá­lyo­zás miatt az amúgy is el­esett haj­lék­ta­la­no­kat to­vábbi hát­rá­nyok érik, de a több­ség azt akarja, hogy le­gyen végre rend az ut­cá­kon, az alul­já­rók­ban!

A ha­tó­sá­gok azt ígé­rik, hu­má­nu­san jár­nak majd el.

Tarthatatlan, hogy az utcán éljenek emberek, ott végezzék a dolgukat, a tisztálkodást és minden emberi körülményt nélkülözve, másokat is zavarva. Ugyanakkor a városlakók többsége együtt érez az otthonukat elveszített hajléktalanokkal. A megoldáshoz nemcsak határozott hatósági fellépésre van szükség, hanem olyan helyekre, melegedőkre, ellátó központokra, ahol valóban segítenek.

Mától, ha egy hajléktalant azon kap a rendőr, hogy az utcán él, figyelmezteti. Akit 90 napon belül háromszor is figyelmeztetnek, mindhiába, az ellen szabálysértési eljárást indítanak. A cél azonban nem a büntetés.

Hirdetés

– Az új szabályozás számunkra csupán eggyel több feladat – mondta  egy budapesti járőr – Mától, ha látunk egy hajléktalant, aki életvitelszerűen a közterületen él, tájékoztatjuk őt arról, hogy törvénysértést követ el, a harmadik alkalommal pedig megindítjuk a szabálysértési eljárást.De nincs külön munkacsoport erre, tehát ha egy betörésről kapunk bejelentést, akkor oda megyünk, ha egy hajléktalanról, akkor pedig oda. Emberségesen végezzük majd ezt a feladatot, abban szeretnénk segíteni, hogy méltó körülmények közé kerüljenek.”

Ha a hajléktalan nem tudja elhelyezni az ingóságait, akkor a helyi önkormányzat vagy a rendőrség feladata azok megőrzése, tárolása. Erről határozatot kell hozni, amiben tételesen feltüntetik, milyen tárgyait vették át raktározásra, sőt, annak értékét is. Ez biztosítja, hogy amikor rendeződik az elhelyezése, hiánytalanul visszakapjon mindent. Ami tárolhatatlan, azt megsemmisítik, és erről jegyzőkönyvet vesznek fel, de ha később jelentkezik érte a hajléktalan, akkor – az ideiglenes tárolás és a megsemmisítés költségeinek levonása után – az értékét ki kell neki fizetni. Egyelőre nincs erre gyakorlat, a különböző élethelyzetek hozzák majd magukkal, hogyan érvényesíthető a jogszabály.

A hajléktalanellátó központok felkészültek arra, hogy az új szabályozás miatt több embert kell majd ellátniuk, és a közterületről érkezők számára menedéket kell biztosítaniuk. Mától 24 órában lesz hová menniük a hajléktalanoknak. Igyekeznek odafigyelni a különleges élethelyzetekre is: Veszprémben például már azokat is fogadják a szálláson, akik eddig azért nem mentek be, mert nem akartak megválni egyetlen társuktól, a kutyájuktól. A hajléktalanszálló kutyakennelt kap, ahol elhelyezhetik a lakók négylábú barátjukat. Vannak zárható szekrények is, nagy hangsúlyt fektetnek az értékek védelmére. Emellett konyha is van az intézményben, így az alkalmi lakók tudnak magukra főzni, a mosodában pedig, ahol szárító is van, gyorsan kimoshatják a holmijukat. Ráadásul a mosodában hajléktalant foglalkoztatnak.

Budapesten a Dózsa György úti hajléktalanszállón is van konyha, mosoda, közösségi helyiség, itt is adnak a biztonságra és arra, hogy betartsák a lakók az együttélés szabályait. Itt 326 hajléktalannak biztosítanak átmeneti otthont. Ráadásul a legtöbb szoba egyágyas.

Az a lényeg, hogy legyenek biztonságban és melegben az emberek. Itt szakszerű ellátást kapnak 

Hirdetés

Forrás: ripost

 

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!