Európa

A lengyelek lépéseket tesznek a migránskvóta ellen

Hirdetés

Ahogyan Magyarországon, úgy Lengyelországban is nagy port kavart, hogy az EU-ban megszavazták a migránsok kötelező elosztásáról szóló javaslatot. A wPolityce nevű lengyel portál főszerkesztője tollat ragadott és arról ír cikkében, hogy ősszel, az országgyűlési választásokkal párhuzamosan egy népszavazást is kellene tartani a kérdésben, hiszen generációk sorsa múlik ezen.

A kérdés csak az, hogy fogja-e érdekelni ennek eredménye a brüsszelieket, hiszen a magyarok nemzeti konzultációjának eredményére is fittyet hánytak. 

Már évekkel ezelőtt is szó volt arról, hogy a tagországokra erőltessék a bevándorlókat és ekkor találták ki a kötelező migránskvótát is, ami eddig ott hevert a Brüsszelben egy fiókban. Múlt héten pedig elővették a javaslatot újra, a magyar baloldali képviselők pedig, mint például Donáth Anna, Cseh Katalin, Ujhelyi István, Dobrev Klára vagy éppen Molnár Csaba meg is szavazták azt. Tették ezt annak ellenére, hogy a nemzeti konzultáció keretében a válaszadók 98 százaléka utasította el azt, hogy bevándorló ország legyünk. A most megszavazott javaslat értelmében viszont a tagországoknak minden visszautasított migráns után 22 ezer eurót (8 millió forint) kell fizetnie. Nem csoda, hogy több ország vezetői kiakadtak.

Bár úgy tűnik, a demokrácia őreit Brüsszelben nem érdekli, hogy például a magyarok nem akarnak bevándorlókat, a lengyeleknél megfogalmazódott egy ötlet, hogy  most mégis a nép akaratát vegyék igénybe pajzs gyanánt. A wPolityce nevű lengyel portál főszerkesztője arról ír az oldal hasábjain, hogy a kvóta kérdésben az EP-képviselők a szerződésekkel ellentétben többségi szavazattal döntöttek a betelepítésről pedig Lengyelország és Magyarország is ellenezte ezt a lépést. Jacek Karnowski szerint ne tévesszen meg senkit, hogy kezdetben “csak” 2000 bevándorló befogadásáról van szó, mert ez idővel 2 millió főre is duzzadhat.

Úgy fogalmazott: ez nem bevándorlási probléma; az etnikai összetétel szintjén történő változás kikényszerítéséről van szó.

Hirdetés

A főszerkesztő szerint népszavazást kellene a kérdésben tartani párhuzamosan a közelgő országgyűlési választásokkal ősszel, hiszen ez az ügy generációk sorsát határozhatja meg. Úgy fogalmazott:

A lengyeleknek mindenképpen megéri, hogy demokratikusan megnyilvánulhassanak egy ilyen fontos ügyben, amelyet az Európai Unióban “hatalmat birtokló csoport” szélsőségesen antidemokratikus módon, tulajdonképpen jogi trükkökkel próbál átvinni.

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!