Világ

Óriási pusztításra áll készen Észak-Korea

Hirdetés

Észak-Korea nukleáris fegyverzettel ellátott tengeralattjárót mutatott be. Phenjan közölte, hogy haditengerészete modernizációjának felgyorsításán dolgozik. A tengeralattjárót ahhoz a flottához irányították, amely a Koreai-félsziget és Japán közötti szakaszon járőrözik.

Az észak-koreai hadsereg bemutatott egy új „taktikai nukleáris támadó tengeralattjárót”, amely képes nukleáris rakéták indítására, Kim Dzsongun vezető pedig kijelentette, hogy a fegyver segítségével Phenjan „fejlett tengeri hatalommá” válhat.

A „Hős Kim Kun Ok” névre keresztelt tengeralattjárót szerdán egy katonai ünnepségen mutatták be – jelentette az állami Koreai Központi Hírügynökség, megjegyezve, hogy Kim és számos magas rangú védelmi tisztviselő jelen volt az eseményen.

A tengeralattjáró a KNDK haditengerészeti erőinek egyik legfontosabb víz alatti támadó eszköze lesz, amint bevetésre kerül– mondta Kim.

Hozzátette, hogy a fejlesztés része annak a stratégiai és taktikai tervnek, amelynek célja a víz alatti és felszíni erők modernizálásának folyamatos fokozása, valamint a haditengerészet nukleáris fegyverkezésének előmozdítása.

Hirdetés

Kim a továbbiakban üdvözölte a tengeralattjáró-projektben részt vevő tudósokat, kutatókat és ipari munkásokat, mondván, hogy részesei a fejlett tengeri hatalom kiépítése nagyszerű ügyének.

Egy csütörtöki külön esemény során Kim megvizsgálta az új tengeralattjárót, hogy megismerkedjen fegyverrendszerével és víz alatti műveleti képességével– írja a KCNA. Az ügynökség szerint a hajó az észak-koreai haditengerészet kelet-tengeri flottájához kerül.

Az atomfegyvert is hordozni képes új tengeralattjáró mellett Phenjan a meglévő tengeralattjárók atomfegyverrel való felszerelésre való átalakításán is dolgozik– folytatta Kim, aki a kezdeményezést „sürgős feladatnak” nevezte.

A hír hónapokkal azután érkezett, hogy Washington 1981 óta először döntött úgy, hogy saját atom-tengeralattjárót állomásoztat Dél-Korea partjainál. Bár amerikai tisztviselők szerint a telepítés célja a „provokációk” ellensúlyozása volt, Phenjan arra figyelmeztetett, hogy a lépés csak „kritikusabb állapotba hozza a regionális katonai feszültséget, és a gyakorlatban a nukleáris konfliktus legsúlyosabb válságát idézheti elő”.

Az Egyesült Államok és Észak-Korea közötti feszültség az elmúlt hónapokban folyamatosan eszkalálódott, az amerikai erők a dél-koreai és a japán partnerekkel közösen tartanak hadgyakorlatokat. Phenjan több tucat fegyverkísérlettel válaszolt, köztük interkontinentális ballisztikus rakétákkal (ICBM), és többször is egy teljes körű invázió próbájaként minősítette az Egyesült Államok vezette hadgyakorlatokat.

Hirdetés

Korábban csütörtökön Washington, Szöul és Tokió közösen bírálta Észak-Korea legutóbbi rakétakísérletét, és bejelentették, hogy a következő hetekben fokozzák a rakétakövetési együttműködést és újabb hadgyakorlatokat tartanak.

Forrás: Origo

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!