Európa

Oroszország ledobta a gazdasági atombombát

Hirdetés

Az Orosz Központi Bank állítólag mérlegeli, hogy betiltsa a kriptopénzek használatát az országban, a bankhoz közel álló források szerint az intézmény úgy látja, hogy a kriptotranzakciók számának növekedése kockázatot jelent az ország pénzügyi stabilitására.

A Reuters szerint a központi bank most a piaci szereplőkkel és szakértőkkel tárgyal egy esetleges tiltásról – írta meg az Rt.com.

Ha jóváhagyják, az intézkedés a meglévő portfóliókra nem vonatkozna, de új kriptovaluták vásárlását már tiltaná.

JELENLEG A KRIPTOESZKÖZÖK VÁSÁRLÁSA, TARTÁSA JOGILAG LEGÁLIS, DE NEM HASZNÁLHATÓK FIZETŐESZKÖZKÉNT, MIVEL A KORMÁNY SZERINT PÉNZMOSÁSRA VAGY A TERRORIZMUS FINANSZÍROZÁSÁRA HASZNÁLHATÓK.

AZ OROSZ KÖZPONTI BANK JELENLEGI ÁLLÁSPONTJA A HÍREK SZERINT A „TELJES ELUTASÍTÁS” MINDEN KRIPTOVALUTÁVAL SZEMBEN.

Hirdetés

A bank szerint az orosz állampolgárok által végrehajtott kriptopénz tranzakciók éves volumene 5 milliárd dollárra rúg.

A MÚLT HÓNAPBAN KIADOTT, A PÉNZÜGYI STABILITÁSRÓL SZÓLÓ FELÜLVIZSGÁLATÁBAN A BANK SZERINT AZ OROSZOK A VILÁG LEGAKTÍVABB KRIPTOPÉNZPIACI RÉSZTVEVŐI KÖZÉ TARTOZNAK.

Októberben Oroszország pénzügyminiszter-helyettese, Alekszej Mojszejev azt mondta, hogy nem tervezik a kriptovaluták vásárlásának betiltását.

Az orosz média novemberben még arról számolt be, hogy a kormány meg akarja adóztatni a kriptobányászokat, mivel a bányászatot üzleti tevékenységnek tekinti, ennek elismerése lehetővé tenné a hatóságok számára a szféra szabályozását és az adók beszedését.

Állítólag a Központi Bank is tervezi saját digitális érme kibocsátását.

Hirdetés

Forrás: origo

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!