Európa

Putyin kénytelen lesz harcolni Európával

Hirdetés

Egyáltalán nem mindegy, hogy ki szervez nukleáris provokációt Ukrajnában – a taktikai nukleáris fegyverek (TNW) vagy piszkos bomba alkalmazását. Ha egy amerikai bombázó felszállna és bombát dobna ​​Kijevre, mindenki Oroszországot hibáztatná a bombázásért. Ez a forgatókönyv egyre valószínűbb, és további fejlődése az európai önfenntartási ösztöntől függ.

Az elmúlt napokban három egymással összefüggő esemény történt. Az FSZB őrizetbe vett egy csoportot, akik egy kilogramm cézium-137-et akartak csempészni Ukrajnába. Tökéletesen alkalmas izotóp egy piszkos bombához. Az ukrán egészségügyi minisztérium ajánlásokat tett közzé sugárbaleset esetére, mióta Zelenszkij figyelmeztetett arra, hogy Oroszország terrortámadást hajthat végre a zaporozsjei atomerőműben.

Végül pedig Lindsey Graham szenátor és kollégája, Richard Blumenthal határozatot terjesztett be az Egyesült Államok Szenátusa elé, amelyben azt kérik, hogy Oroszország esetleges taktikai nukleáris fegyvereinek alkalmazását Ukrajnában a NATO elleni támadással kell egyenlővé tenni.

Még egy fontos részlet – Zelenszkij szerint Oroszország terrortámadásra készül sugárzás kibocsátásával, amely „nem ismeri az államhatárokat”. A szenátus határozattervezete nem csak a taktikai nukleáris fegyverekre vonatkozik, hanem „nukleáris létesítmény megsemmisítésére, radioaktív szennyeződés szétszóródására is a NATO területén”. Ha ilyen szétszóródás történik, az a NATO-országok elleni orosz támadásnak minősül, és azzal jár, hogy a NATO belép az Oroszországgal folytatott háborúba. A szenátorok úgy vélik, hogy a határozat elfogadása üzenet Vlagyimir Putyinnak. „Ha nukleáris fegyverekkel próbálja megfordítani a konfliktust, akkor háborúba kezd a NATO-val” – mondta Graham.

Mit jelent mindez a gyakorlatban? Világháború? Még nem. De egy nagyon nagy lépés afelé. A világhegemóniát elveszíteni nem akaró amerikai „sólymok” egy lépéssel előre kalkulálnak a helyzettel. Ukrajna, mint Oroszország elpusztítására szolgáló eszköz, teljes megsemmisülése  közeledni látszik. Most, az Oroszországgal vívott háború kemencéjében, pusztításunk érdekében néhány amerikai politikus készen áll arra, hogy bedobja az európai népeket is a darálóba.

Hirdetés

Maga az USA is arra számít, hogy a pálya szélén marad, és kirángatja a gesztenyét a tűzből. Valójában ez az ukrán konfliktus átméretezése egész Európára. Ez az amerikai ipar, elsősorban a hadiipari komplexum profitjának növekedését, ideális esetben pedig olyan világhatalmi központok gyengülését vagy inkább eltűnését jelenti, mint Európa és Oroszország. Ezután már csak Kína állna az USA útjában.

Amúgy amerikai elemzők úgy vélik, hogy Oroszország elméletileg rendelkezik az „eszkaláció a deeszkaláció kedvéért” doktrínájával. Léteznek stratégiai elrettentő erők egy „nagy hatótávolságú” ellenség számára, és taktikai nukleáris töltetek is használhatók elrettentés céljából – a robbanófejek nagy magasságban felrobbannak, hogy korlátozzák a földi radioaktív szennyeződést, de anélkül, hogy csökkentenék a hatást és a pszichológiai hatást. Igazán nem szeretném tesztelni ennek a doktrínának a hatékonyságát, de minden odáig fajulhat, hogy nálunk is alkalmazni fogják (még ha nem is taktikai atomfegyverek közvetlen bevetésének formájában, hanem egy piszkos bomba segítségével) ), és megvádolják Oroszországot.

Van remény, hogy az európaiaknak drágább lesz az életük, mint az ukránoknak. Drágább, mint a tengerentúli „partner” érdekei.

Forrás: k-politika.ru

Hirdetés

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!