Európa

Putyin rettegésben tartja a világot!

Hirdetés

Az elmúlt években elképesztő haderő fejlesztésbe kezdett Oroszország; a gyalogság, a harckocsizók, sőt, még a légierő arzenáljának jelentős részét is lecserélték, vagy tervezik lecserélni. Néhány fegyver, fegyverrendszer ezek közül olyan megoldásokat tartalmaz, amit még a NATO is megirigyelhet.

Íme a szuperfegyverei:

  • AK-12: Az AK-12-es projektet az AK-74-es gépkarabély (és származékainak) felváltására tervezték. Kezdetben a Kalasnyikov-konszern egy nagyon radikális megoldásának, az AK-200-as projektnek szánták ezt a szerepet. Az új AK-12-es állítólag pontosabb, megbízhatóbb, olcsóbb és az orosz hadsereg igényeinek jobban megfelel, mint az eredeti projekt.

  • Jaszen-osztály: Az orosz haditengerészet idén mutatta be legújabb a Jaszen-osztályú nukleáris tengeralattjáróját, a Kazant. Az úszó fegyverrendszer 300 torpedóval és Kalibr cirkálórakétákkal van felszerelve. A 43 000 lóerős turbinával működő tengeralattjáró 13 csomó végsebességre képes. A tengeralattjáró állítólag egy nagyon modern számítógép-rendszert is tartalmaz, pontos paraméterei viszont ismeretlenek.

  • Mi-28NM „Éji vadász”: A Mil Mi-28-as harci helikopter fejlesztése a ’80-as évek óta zajlik, az orosz hadseregben azonban csak 2006-ban rendszeresítették. Legújabb változata, a Mi-28NM „Éji vadász” idén teljesítette első repülését. A Mi-28NM-et 360 fokos radarral, a piacon elérhető legmodernebb fegyvervezérlő rendszerrel és precíziós rakétákkal szerelték fel, elődjeivel ellentétben a lövész is tudja irányítani a gépet, ha erre szükség lenne. A gépek össze lesznek kapcsolva egy belső információs rendszerrel is, amellyel a gépek egymással, illetve az őket kísérő drónokkal is kommunikálni tudnak majd. Alexander Mikhejev, a Russian Helicopters vezérigazgatója  „egy majdnem tökéletes harcjárműnek” nevezte az Éji vadászt.

    Hirdetés
  • Robottankok: Ezek a harcrobotok többnyire önállóan működő, de kézileg is irányítható, kisebb-nagyobb harckocsik lesznek, az Impuls-2 egy BMP-3-as alvázra épített felderítőtankon (Vihr) és egy gyalogsági harcjárművön (Uran-9) dolgozik, miközben a Kalasnyikov egy kisebb, hét tonnás harcjárművet épít, elsősorban felderítő és támogató célokra (Szoratnyik). A robotok várhatóan gyalogos és páncélos célpontokkal is fel tudják majd venni a harcot, a kilövési parancsot viszont egyelőre még embernek kell kiadnia.

  • Rosztek egzoszkeleton: Az orosz Rosztek gőzerővel dolgozik egy harcruhán, egy úgynevezett egzoszkeletonon, ami képes lesz a ruhát viselő katonák erejét és állóképességét is növelni, valamint nemcsak kinetikus lövedékek, hanem radioaktív sugárzás és elektromos impulzusok ellen is védelmet nyújtani. A ruhát felszerelik majd egy beépített, digitális „szemüveggel” is, amely többek közt segíteni fog majd a katonának a célzásban és a helyzetelemzésben is. Az első működő prototípus állítólag 2020 körül készül majd el.

  • RS-28 Szarmat ballisztikus rakéta: Az amerikaiak által egyszerűen csak „Sátán 2” néven emlegetett RS-28 Szarmat a legújabb orosz interkontinentális ballisztikus rakéta, önállóan célra irányítható termonukleáris robbanófejekkel és rakétavédelmi rendszereket elhárító védelmi rendszerrel van felszerelve. Állítólag a levegőben hiperszonikus sebességet is el tud majd érni a fegyverrendszer és még akkor is működőképes tud maradni, ha több, közvetlen atombomba-találat éri a földön.

Forrás: portfolio.hu

Hirdetés

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!