Világ

Trump nyilatkozata miatt az iráni delegáció elhagyta a tárgyalások helyszínét

Az iráni delegáció tiltakozásul elhagyta a Svájcban zajló tárgyalásokat az Egyesült Államokkal, Donald Trump amerikai elnök kijelentései miatt – jelentette vasárnap a Tasnim hírügynökség a forrásaira hivatkozva.

Hivatalos megerősítés egyelőre nem érkezett.

Korábban Trump egy amerikai televíziós műsorban azzal fenyegetőzött, hogy elfoglalja a Hormuz-szorost. Emellett fenyegetést intézett Maszúd Peszeskján iráni elnökhöz is, aki kijelentette, hogy az iráni félnek meg kell őriznie az urán dúsításának lehetőségét.

Továbbá Trump vasárnap a Truth Social közösségi oldalon azt írta, hogy újabb csapást mér Iránra, ha Teherán nem állítja le a libanoni Irán-barát csoportok tevékenységét.

 

loading...
no_div: false });
error: Content is protected !!