Itthon

Újabb bődületes ellenzéki hazugság kering – itt az igazság a kilencgyerekes családról

Hirdetés

A Magyar Hang írta meg először, hogy egy kilakoltatás előtt álló kilencgyerekes család levélben fordult a kormányfőhöz segítségért. A Miniszterelnöki Kabinetiroda sajtóosztálya részletes segítségnyújtást adott, ennek ellenére a Magyar Hang és több más ellenzéki lap is úgy állította be a történteket, mintha a család csak pármondatos választ kapott volna. Megszereztük a teljes levelezést, melyet teljes egészében közlünk.

A család levele: (változtatás nélkül!)

Tisztelt Miniszter elnök Úr!

…vagyok.

Családommal élek 9 gyermekemmel és férjemmel Zsámbokon, a volt férjrm ingatlanában.

Hirdetés

Sajnos árverezik az ingatlant, Május 5.ig lehet rá licitálni.

A férjem bejelentett munkahelyen dolgozik. Én a legkisebb gyrmekünkkel vagyok itthogy gyesen, nevelünk egy Down szindromás kislányt is.

A családomrol tudni kell mindenki iskolába jár, nem léhütő senki, arra törekszünk minden gyermekünknek szakma legyen a kezében. Kérem a MINISZTERELNÖK ÚRAT, segítsen, hogy a családunk ne szakadjon szét, hiszen ha nem találunk megoldást elveszik a gyerekeinket!

Köszönöm ha elolvassa és még válaszol is!

Tisztelettel

Hirdetés

A teljes válasz: 

Tisztelt Asszonyom!

Köszönjük, hogy segítségkérő levelével megkereste Orbán Viktor miniszterelnök urat, amelyre megbízásából a Levelezési Osztály válaszol. Őszinte megértéssel és együttérzéssel olvastuk sorait, melyekben egyéni élethelyzetét osztotta meg velünk.

I. Tisztelettel felhívjuk az Ön szíves figyelmét arra, hogy a Kormány tagjainak feladat- és hatásköréről szóló 94/2018. (V. 22.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Korm. rendelet) értelmében Miniszterelnök úrvalamennyi egyedi, szakmai, szakigazgatási és hatósági kérdésben az illetékes szervek, illetve szakminisztériumok álláspontjára támaszkodik, így az egyéni megkeresések és igények tekintetében elbírálási-, beavatkozási lehetőséggel sajnos nem rendelkezik.

Tekintve, hogy elmondása alapján a tárgyi ingatlan nem az Ön tulajdona, ezért mindenekelőtt engedje meg, hogy felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy az ingatlannal kapcsolatos ügyintézés, tehermentesítés elsősorban a tulajdonost illeti meg, így javasoljuk, mindenképp konzultáljon volt férjével az ezzel összefüggő esetleges lehetőségekről.

Hirdetés
Hirdetés

II. Tájékoztatjuk, hogy a bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény 52/A. § (1) bekezdése értelmében a végrehajtó a természetes személy adós kérelmére – az adótartozás és az adók módjára behajtandó köztartozás kivételével – megállapíthatja a pénztartozás részletekben történő teljesítésének feltételeit, ha az adós vagyontárgyainak felkutatása és lefoglalása iránt intézkedett, és az adós a végrehajtandó követelés egy részét már megfizette. A végrehajtó a végrehajtás alá vonható vagyontárggyal nem rendelkező adóst is tájékoztatja a részletfizetés lehetőségéről és feltételeiről.

Továbbá felhívjuk az Ön szíves figyelmét arra is, hogy Trócsányi László igazságügyi miniszter úr a 10/2018. (V. 25.) IM utasítással 2018. május 26. napjától dr. Molnár Zoltánt nevezte ki miniszteri biztossá a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (a továbbiakban: Kar) felügyeletének ellátására, továbbá a Kar hatékony működésének elősegítésére. A miniszteri biztos feladatai többek között a kamara ügyintézési és ügyviteli tevékenységének felügyelete, továbbá a végrehajtó összeférhetetlensége ellenőrzésének elrendelése.

Tisztelettel javasoljuk tehát Önnek, hogy amennyiben a végrehajtással kapcsolatban kérdése merülne fel, jogi tájékoztatásért forduljon az alább megadott elérhetőségen az Igazságügyi Minisztérium felé, illetve Dr. Molnár Zoltán miniszteri biztos úrhoz.

Igazságügyi Minisztérium – Társadalmi Kapcsolatok Osztálya
Székhely: 1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 2-4.
Postai cím: 1357 Budapest, Pf. 2.
Telefonszám: 06-1-795-6411 vagy 795-5163
E-mail: [email protected]

Tájékoztatjuk Önt továbbá, hogy az Országgyűlés 2015. június 1-i ülésnapján elfogadta a természetes személyek adósságrendezéséről szóló törvényjavaslatot, mely 2015. évi CV. törvényként 2015. szeptember 1-től hatályos. Az adósságrendezésre vonatkozó szabályozást a törvényhez tartozó kormányrendeletek egészítik ki.

Ezen jogszabályok segítségével került kialakításra az adósságrendezésnek egy olyan eljárása, mely az adós és annak családja létfenntartásának és lakhatásának biztosítása mellett a hitelezők méltányos érdekeit is figyelembe véve egyezségkötési lehetőséget teremt, így megfelelő segítséget nyújthat a kilátástalan helyzetbe került eladósodott természetes személyeknek(magánszemélyeknek). Az adósságrendezés részleteiről Ön a következő honlapon (http://www.csodvedelem.gov.hu) tájékozódhat.

III. Javasoljuk Önnek önkormányzati bérlakás/ingatlan igénylését melynek ügyintézése a helyi önkormányzat illetékességi területéhez tartozik, hiszen a települési önkormányzat tulajdonát képező lakáshoz kizárólag, a tulajdonos önkormányzat rendeletében meghatározott feltételekkel lehet hozzájutni (pályázat vagy kérelem által).

A szociális bérlakás-állomány szűkössége, valamint a bérlakásra pályázók jellemzően magas száma miatt az önkormányzat nem minden esetben tudja a kérelmeket rövid időn belül teljesíteni.

Kedvezőtlen válasz esetén érdemes folyamatosan megújítani a lakásigénylési kérelmet. A várakozási idő tartama a szociális helyzetből adódóan rövidülhet.

IV. Tájékoztatjuk továbbá, hogy a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 51. § (1)-(2)-(3) bekezdései alapján az otthontalanná vált szülő kérelmére a családok átmeneti otthonában együttesen helyezhető el a gyermek és szülője, valamint legfeljebb 21. életévének betöltéséig vagy – ha köznevelési, felsőoktatási vagy felnőttképzési intézménnyel, szolgáltatóval tanulói, hallgatói vagy felnőttképzési jogviszonyban áll –, legfeljebb 24. életévének betöltéséig a gyermek nagykorú testvére, feltéve, hogy elhelyezés hiányában lakhatásuk nem lenne biztosított, és a gyermeket emiatt el kellene választani szülőjétől, családjától. A nagykorú testvér tanulói, hallgatói vagy felnőttképzési jogviszonyának fennállását félévente igazolni kell.

A családok átmeneti otthona legalább tizenkettő, de legfeljebb negyven felnőtt és gyermek együttes ellátását biztosítja. A családok átmeneti otthona működtethető telephelyenként legfeljebb tizenegy férőhelyes lakásban vagy családi házban. A telephelyek összférőhelyszáma nem haladhatja meg a székhely szerinti intézmény összes férőhelyeinek kétszeresét.

A családok átmeneti otthona a felnőtt és a gyermek együttes ellátása során

  • befogadja az életvezetési problémák vagy más szociális és családi krízis miatt otthontalanná vált, továbbá védelmet kereső szülőt és gyermekét,
  • befogadja a válsághelyzetben lévő bántalmazott vagy várandós anyát, illetve a szülészetről kikerülő anyát és gyermekét, valamint a várandós anya kérelmére az anya élettársát vagy férjét.
  • biztosítja az ellátást igénylő gyermek átmeneti gondozását és befogadja otthontalanná vált szüleit,
  • segítséget nyújt a szülőnek gyermeke szükség szerinti ellátásához, gondozásához, neveléséhez,
  • biztosítja a szülő számára a gyermekével való együttes lakhatást és a szükség szerinti ellátást,
  • a szülőknek az ellátás mellett jogi, pszichológiai és mentálhigiénés segítséget nyújt,
  • közreműködik – a gyermekjóléti szolgálattal együttműködve – az átmeneti gondozást szükségessé tevő okok megszüntetésében, a család helyzetének rendezésében, otthontalanságának megszüntetésében.

V. Tekintettel nehéz anyagi helyzetére, tisztelettel felhívjuk az Önök szíves figyelmét arra is, hogy az eddigiekhez képest 2015. március elsejétől változott Magyarországon a szociális ellátások rendszere és megállapításának módja.
Az egyes szociális ellátások megállapítása a helyi önkormányzatokhoz, illetve a területileg illetékes járási hivatalokhoz került át.

A helyi önkormányzat saját hatáskörben állapíthat meg (helyi rendeletben szabályozza) települési támogatást. Települési támogatás keretében nyújtható támogatás különösen:

  • a lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez,
  • a 18. életévét betöltött, tartósan beteg hozzátartozójának az ápolását, gondozását végző személy részére,
  • a gyógyszerkiadások viseléséhez,
  • a lakhatási kiadásokhoz kapcsolódó hátralékot felhalmozó személyek részére nyújtható.

A területileg illetékes járási hivatal állapítja meg az aktív korúak ellátását, azaz a foglalkoztatás helyettesítő támogatást, az egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatást, az időskorúak járadékát, az ápolási díjat, illetve a közgyógyellátást is.

A fentiek értelmében javasoljuk, hogy az adósságkezeléssel, illetve krízishelyzet esetén adható települési támogatással kapcsolatos kérdésével a továbbiakban szíveskedjen felkeresni a lakóhelye szerinti önkormányzat (polgármesteri hivatal) irodáját.

VI. Tisztelettel javasoljuk Önnek, hogy ügyével kapcsolatos további jogi tájékoztatásért forduljon bizalommal az ingyenesen igénybe vehető jogsegély szolgálathoz, mely a területileg illetékes Kormányhivatal Hatósági Főosztályán működik. A kormányhivatalok elérhetőségeiről az alábbi honlapról tájékozódhat:

http://www.kormanyhivatal.hu

Továbbá mellékeljük az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiadott szociális-, illetve a gyermekek után járó ellátásokról szóló tájékoztatókat.

Felhívjuk továbbá szíves figyelmét, hogy az Alkotmánybíróság korábbi döntése alapján a Miniszterelnöki Kabinetiroda nem jogosult jogi iránymutatást tartalmazó állásfoglalások kiadására. Ennélfogva tájékoztatásom nem minősül jogszabálynak, hatósági döntésnek vagy intézkedésnek, és jogi értelemben vett kötelező ereje nincsen.

Kérjük tájékoztatásunk szíves elfogadását!

Őszintén sajnáljuk, hogy a tájékoztatáson túl nem lehettünk a segítségükre. Helyzetüket átérezve, ezúton kívánunk Önöknek Miniszterelnök úr nevében kitartást és további minden jót!

Forrás

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!