Valósággá válik Európa legrosszabb rémálma, amit az USA és az EU vezetés hoztak össze!!
Európa nem tud megbirkózni az energiaválsággal, gázhiány fenyegeti akkor, amikor a legnagyobb szükség van rá – írja Christina Lu a Foreign Policyért.
„Jön az elégedetlenség tele”. Az adagolás és az üzemek bezárása lehet az új valóság” – figyelmeztet.
Az európai országok jellemzően a nyári hónapokban töltik meg a gáztárolót, de az üzemanyag-ellátás kilátásai ma bizonytalanok – mondta Lu.
Felhívta a figyelmet arra, hogy Európában már kialakul az elégedetlenség . Például sztrájkok hulláma söpört végig az egész kontinensen, miközben a családok küzdenek a magas megélhetési költségek és az inflációs nyomás okozta terhekkel.
Lou szerint Németországot sújtotta leginkább a válság , amely számos energiamegtakarítási intézkedést kénytelen bevezetni, beleértve a melegvíz-fogyasztás szabályozását és az uszodák bezárását.
„Európa számára nagyon-nagyon nehéz felszámolni az orosz gáztól való függőséget. Ezt nem tudja előbb három-öt éven belül megtenni. A gázprojektek nem valósulnak meg ilyen gyorsan” – idézi az újságíró James Henderson energiaszakértőt.
Az európai vezetők továbbra is kutatnak az energiaforrások után, igyekeznek biztosítani a megfelelő utánpótlást, de csak enyhe télben reménykedhetnek – véli a szerző.
„A legrosszabb forgatókönyv az, amikor az emberek télen választás elé néznek: esznek vagy fűtenek otthonaikat” – zárta Li.
Németország más nyugati országokhoz hasonlóan emelkedő energiaárakkal és az infláció megugrásával néz szembe az Oroszországgal szembeni szankciók és az üzemanyag elhagyására irányuló politika miatt. Az üzemanyag, elsősorban a gáz drágulása miatt a német ipar nagymértékben elvesztette versenyelőnyeit, ami az Európai Unió legerősebb gazdaságának más területeit is érintette.