Világ

Világgazdasági Fórum: A magántulajdon és a magánélet 2030-ra eltűnik

Hirdetés
Az egyetlen gazdasági rendszer a világon, amely a magántulajdon eltörlését szorgalmazta, a Technokrácia, ahol az erőforrásokat a Technocrat tudósai és mérnökei által kezelt globális közös bizalomban tartanák. A WEF nagy visszaállítása a status quo teljes megsemmisítése. ⁃ TN szerkesztő

Ötven évvel ezelőtt alapították a Világgazdasági Fórumot (WEF). Az évtizedek során egyre nagyobb hangsúlyt kapott, és a futurisztikus gondolkodás és tervezés egyik vezető platformjává vált. A globális elit találkozási helyeként a WEF egyesíti az üzleti és politikai vezetőket néhány kiválasztott értelmiséggel együtt. A fórum fő irányvonala a globális kontroll.

A szabad piacok és az egyéni döntések nem a legfőbb értékek, hanem az állami intervencionizmus és a kollektivizmus. Az egyéni szabadság és a magántulajdon 2030-ig eltűnik erről a bolygóról a Világgazdasági Fórum előrejelzései és forgatókönyvei szerint.

Nyolc jóslat

Az egyéni szabadság ismét veszélyben van. Ami még várat magára, azt 2016 novemberében vetítették előre, amikor a WEF8 Jóslatok a világ számára 2030-ban. ” A WEF forgatókönyve szerint a világ mostantól egészen más helyzetté válik, mert az emberek munka- és életmódja mélyreható változáson megy keresztül. A 2030-as világ forgatókönyve nemcsak előrejelzés. Ez egy olyan terv, amelynek végrehajtása a világjárvány bejelentése és az azt követő lezárások óta drasztikusan felgyorsult.

Szerint előrejelzések a WEF „Globális Jövő Tanácsainak” egyikét, a magántulajdon és a magánélet a következő évtizedben megszűnik. Az elkövetkező kisajátítás még a kommunista követelésnél is messzebbre menne, hogy szüntesse meg a termelési javak tulajdonát, de teret hagyjon magántulajdonnak. A WEF előrejelzése szerint a fogyasztási cikkek sem lennének már magántulajdonok.

Ha a WEF-előrejelzés valóra válik, az embereknek bérelniük és kölcsönözniük kell az államtól a kölcsönöket, amely minden áru egyedüli tulajdonosa lenne. Az árukészletet a szociális kreditpont-rendszer szerint kell arányosítani. A hagyományos értelemben vett vásárlás eltűnne az áruk magánvásárlásával együtt. Minden személyes lépést elektronikus úton követnek nyomon, és minden termelésre a tiszta energia és a fenntartható környezet követelményei vonatkoznak.

Hirdetés

A „fenntartható mezőgazdaság” elérése érdekében az élelmiszerellátás elsősorban vegetáriánus lesz. Az új totalitárius szolgáltató gazdaságban a kormány alapvető szállást, ételt és szállítást biztosít, míg a többit az államtól kell kölcsönadni. A természeti erőforrások felhasználása a minimumra csökken. A néhány kulcsfontosságú országgal együttműködve egy globális ügynökség határozná meg az árát CO2 kibocsátás rendkívül magas szinten, hogy megakadályozza a használatát.

Promócióban videó, a Világgazdasági Fórum a következő előrejelzéseket foglalja össze a nyolc előrejelzést:

  1. Az embereknek semmi sem lesz. Az áruk vagy ingyenesek, vagy azokat az államtól kell kölcsönadni.
  2. Az Egyesült Államok már nem lesz a vezető szuperhatalom, de maroknyi ország fog dominálni.
  3. A szerveket nem transzplantálják, hanem kinyomtatják.
  4. A húsfogyasztás minimálisra csökken.
  5. Az emberek tömeges elköltöztetése menekültek milliárdjaival történik.
  6. A szén-dioxid-kibocsátás korlátozása érdekében a globális árat túlzottan magas szinten fogják meghatározni.
  7. Az emberek felkészülhetnek arra, hogy a Marsra mennek, és elindulhatnak egy idegen élet megtalálásához.
  8. A nyugati értékeket a töréspontig teszteljük.

A magánéleten és a tulajdonon túl

A Világgazdasági Fórum kiadványában a dán ökoaktivista Ida Auken, aki 2011 és 2014 között országa környezetvédelmi minisztereként tevékenykedett, és jelenleg is a dán parlament (a Folketing) tagja, kidolgozott egy forgatókönyvet egy magánélet vagy tulajdon nélküli világról. Ban ben „Üdvözöljük 2030-ban, ”Olyan világot képzel el, ahol„ nem birtokolok semmit, nincs magánéletem, és az élet soha nem volt jobb. ” 2030-ra, így mondja a forgatókönyve, a vásárlás és a tulajdonjog elavulttá vált, mert minden, ami egykor termék volt, ma szolgáltatás.

Ebben az idilli új világában az emberek szabadon hozzáférhetnek a közlekedéshez, szálláshoz, étkezéshez, „és minden olyan dologhoz, amelyre a mindennapi életünkben szükségünk van”. Mivel ezek a dolgok ingyenesekké válnak, „végül nem volt értelme számunkra, hogy sokat birtokoljunk”. A házakban nem lenne magántulajdon, és senki sem fizetne bérleti díjat, „mert valaki más használja a szabad területünket, amikor nincs rá szükségünk”. Például egy személy nappaliját üzleti találkozókra használják, ha az nincs jelen. Az olyan aggodalmak, mint „életmódbeli betegségek, éghajlatváltozás, menekültválság, környezetromlás, teljesen zsúfolt városok, vízszennyezés, légszennyezés, társadalmi nyugtalanság és munkanélküliség”, a múlté. A szerző azt jósolja, hogy az emberek örömmel fognak élvezni egy ilyen jó életet, amely sokkal jobb, mint „az az út, amelyen jártunk, ahol annyira világossá vált, hogy nem folytathatjuk ugyanezt a növekedési modellt”.

Olvassa el a teljes történetet itt …

Hirdetés

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!