Kultúra

Botrány az Omega háza táján – erre nem számítottak

Hirdetés

Éveken keresztül károsította meg az Omegát egy német férfi!

A legendás zenekar billentyűse, Benkő László  a Blikknek elárulta, úgy saccolja, akár százmilliós tétel is lehet, amellyel megrövidíthette őket a csaló menedzser.

Hosszú éveken keresztül élt kiválóan a zsebre tett jogdíjakból a szélhámos, aki engedély nélkül árusította ki a zenekar lemezeit szerte Dél-Amerikában, persze úgy – állítja Benkő –, hogy nekik egy fityinget sem utalt.

– Amikor a zenekar egy nemzetközi kiadóhoz igazolt, egy külsős menedzser kapta a terjesztési feladatokat. Egy Svédországban élő német állampolgár lett a kiválasztott, a feladata nyilvánvalóan az volt, hogy a nemzetközi piacon árusítsa a zenekar jogdíjait, ám ő úgy látta jónak, hogy titkon a saját szakállára is elad néhány országba – elevenítette fel a történetet Benkő László. – Brazíliába, Argentínába, sőt, egész Dél-Amerikába ő értékesített, ezzel pedig szép pénzt rakott zsebre, amiből természetesen a zenekarnak egy fillér sem jutott.

Mivel az úr hosszú-hosszú éveken keresztül a saját zsebére dolgozhatott, az elsíbolt összeg elképesztő mértékű is lehet.

Hirdetés

– Nehéz már számszerűsíteni, amit kivett a zsebünkből, de talán százmilliós nagyságrendről is szó lehet – dohogott a Blikknek a billentyűs, aki arra is kitért, hogy amint kiderült a turpisság, a svéd hatóságokkal együttműködve próbálták megtalálni a csalót.

A fazon azonban felszívódott, köddé vált, éveken át hiába kutattak utána a nyomozók.

– Nem volt egy elveszett fickó, pillanatok alatt eltűnt, hosszas nyomozás volt, mire rátaláltak több év elteltével. Perelni már nem lehetett, ugyanis időközben meghalt – mondta Benkő László.

A zenész örül annak, hogy az Omega igen népszerű volt és még ma is az külföldön, ám napjainkban már – hála az internetnek – hamar kiderül, ha valaki jogtalanul használ fel dalokat, bár a világ másik végén tevékenykedő csalókat így sem könnyű lefülelni.

– December közepén tudtam meg például, hogy van egy perui férfi, aki minden este engedély nélkül használja fel és játssza le a számainkat – árulta el Benkő.

Hirdetés

– Valahol dicséret ez, de mégiscsak bosszantó, ha az embert meglopják.

Benkő László úgy meséli, Oroszországba milliós példányszámban vittek el fizetség nélkül lemezeket az átkosban, amire csak a rendszerváltás után derült fény. A billentyűs úgy emlékszik, az Omega korongjaiért cserébe Joszif Davidovics Kobzon lemezeit adták, amelyből 3 millió darab évtizedekig pihent egy vidéki raktárban, ugyanis egyetlen darabot sem adtak el belőle.

Forrás: blikk

Hirdetés

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!