Tech

Kutyák és macskák hozhatják el a koronavírus második hullámát a kutatók szerint

Hirdetés

A szakértők szerint komolyabban kéne venni a tényt, hogy az állatok is megbetegedhetnek, ugyanis észrevétlenül újra elterjeszthetik a vírust.

Bár megoszlanak a vélemények arról, hogy az állatok fogékonyak-e a koronavírusra, az egyik londoni egyetem kutatói szerint nem célszerű elbagatellizálni a kérdést. Előfordulhat ugyanis, hogy az állatok észrevétlenül fogják kirobbantani a koronavírus második hullámát – idézi őket a Mirror.

A University College London kutatói szerint komolyabban kéne vennie mindenkinek az állatok általi fertőzés lehetőségét. Az már bebizonyosodott, hogy ugyan kis számban, de mégis kimutatható volt egyes állatok szervezetében a vírus, ám a kutatás egyik szerzője szerint nem igazán törődik ezzel senki, és épp ebből lehet a baj.

Joanne Santini a The Lancet Microbe nevű orvosi szaklapban írt erről:

„Egyre több bizonyíték van arra, hogy bizonyos állatok el tudják kapni a koronavírust az embertől, és tovább is tudják adni egy másiknak – de azt még egyelőre nem tudjuk, hogy mekkora ennek a kockázata, mivel ez a betegségnek egy kevésbé kutatott területe.”

Hirdetés

A professzor azt javasolja, hogy ki kell dolgozni egy átfogó megfigyelőrendszert, amellyel monitorozni tudják az állatok állapotát is, ezzel elkerülve, hogy észrevétlenül átadják az embereknek a betegséget, egy második hullámot kirobbantva ezzel. A kutatás másik szerzője, Sarah Edwards szerint széleskörű megfigyelésre lenne szükség, az ugyanis nem vezet eredményre, hogy egy-két laborban letesztelnek néhány állatot. Minden olyan élőlényt ellenőrizni kéne, amely az ember közelében él: nem csak a házikedvenceket, de a takarmányállatokat és az emberi közelségben élő vadállatokat is.

Bár a járvány elején még úgy hitték, hogy az állatok immunisak a vírusra, egyre gyakrabban jelentettek olyan eseteket, amikor kimutatták náluk mégis a kórokozót.

Mindezidáig kutyák, macskák (házi-és vadon élő állatok egyaránt), hörcsögök, vadászgörények és majmok produkáltak pozitív teszteket.

A kutatók szerint azonban a disznók, a rágcsálók, a denevérek és a menyétek is hordozóként szolgálhatnak. Hollandiában például nagyjából 10 ezer menyétet kellett elpusztítani, miután elterjed köztük a koronavírus, és két embert megfertőztek.

Forrás: Szeretlek Magyarország

Hirdetés

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!