Európa

Lefoglalták a migránsokat csempésző Soros-hajót

Hirdetés

Lefoglalták a Sea-Eye nevű, Soros György által is támogatott német álcivil szervezet Alan Kurdi hajóját az olasz hatóságok a palermói kikötőben – közölte az ANSA olasz hírügynökség szerda hajnalban. Az Alain Kurdi fedélzetén a Sea-Eye már évek óta afrikai migránsok csempész a Földközi-tengeren keresztül, és Máltán vagy Olaszországban teszi ki őket a szárazföldre. A német álcivil szervezet tevékenységét leghangosabban Matteo Salvini volt olasz belügyminiszter, a bevándorlásellenes Liga elnöke kritizálta.

Az olasz hatóságok a csempészhajó legénységét és utasait veszélyeztető – konkrétan meg nem nevezett – műszaki és működési szabálytalanságokkal indokolták a lefoglalást. A tájékoztatás szerint a szabálytalanságok orvoslásáig a hajó hatósági őrizet alatt kikötőben marad.

Ahogy azt korábban mi is megírtuk: az Alan Kurdi április elején Líbia partjai előtt 146 afrikai migránst vett fedélzetére, akiket annak dacára vitt Olaszországba, hogy a római kormány április 7-én a járványhelyzet miatt elrendelte a kikötők lezárását.

Ezt megelőzően Gorden Isler, a Soros György amerikai milliárdos által is pénzelt német álcivil szervezet, Sea-Eye szóvivője azt állította, hogy az Alain Kurdi legénysége felkészült a koronavírus tüneteinek felismerésére, valamint az ilyen betegek kezelésére.

Szerinte a hajón megtalálható az ehhez szükséges védőfelszerelés is, bárazt bevallotta, hogy kórt kimutató tesztekre nincs lehetőségük.

Hirdetés

Isler hozzátette, hogy a koronavírusos betegeket mindenképpen le kell szállítani a hajóról.Kérdés, hogy teszt nélkül hogyan döntötték el valakiről, hogy fertőzött-e, vagy sem.

Erre a Soros-szervezet szóvivője már nem adott választ.

A koronavírus-járvány miatt még április 17-én az afrikaiakat a szicíliai Palermo kikötőjétől egy tengeri mérföldre horgonyzó Rubattino nevű komphajó helyezték el a kéthetes karantén idejére.

Az illegális migránsok időközben már partra szállhattak. Az olasz hatóságok azt ígérték, hogy koronavírustesztet végeznek el rajtuk, de arról utólag nem adtak ki információt, hogy ez ténylegesen megtörtént-e.

A helyi sajtó szerint a karantént követően a hatóságok azt tervezték, hogy a migránsokat szétosztják más uniós tagállamok között.

Hirdetés

A Sea-Eye hajója 17 fős legénységével végül a hétvégén köthetett ki a Palermóban, ahol a parti őrség szakemberei átvizsgálták.

 

Hirdetés
Hirdetés

 

A kép illusztráció

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!